Bez kategorii

SUPER ROZGRZEWKA PRZED TRENINGIEM SIŁOWYM

Wiele osób ćwiczy mięśnie brzucha żeby mieć wymarzony sześciopak, ale ważną kwestią jest to ile masz procent tkanki tłuszczowej. Chcesz kaloryfer – nie zapominaj że musisz ten kaloryfer odkryć. Fakt – katując swój brzuch rożnymi ćwiczeniami uda nam się zbudować mięśnie lecz nie pomoże ci to spalić tkanki tłuszczowej. A więc same ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha nam w tym nie pomogą. Mięśnie brzucha palą bardzo mało kalorii. Więc co pali ich najwięcej? Interwały i ćwiczenia w których angażowane się więcej niż jedna partia mięśniowa. I właśnie w tym artykule pomożemy ci połączyć ćwiczenia kardio z ćwiczeniami na mięśnie brzucha.

Ćwiczenia te zawierają w sobie i spalanie kalorii i trening mięśni brzucha.

Trening składa się z 4 ćwiczeń a każde z nich wykonujemy po 1 minucie i staramy się nie robić przerw miedzy ćwiczeniami, oraz zachować równe tempo.

Po każdej serii zrób sobie 1 minutową przerwę

Początkująca osoba powinna zrobić 2 serie

Osoba średnio zaawansowana 3 serie

Osoba zaawansowana 4 a jeżeli dasz rady 5 serii

Pierwszym ćwiczeniem są przeskoki z nogi na nogę. Przeskakujemy na przemian z lewej nogi na prawą dotykając dłonią podłogi.

Drugie ćwiczenie wygląda następująco: opierając się rekami o podłogę przeskakujemy obiema nogami w stronę brzucha na przemian kolanami do środka i na zewnątrz.

W ćwiczeniu tym zawarte są 3 poziomy

I poziom: wskakujemy tak aby kolana znajdowały się 1/3 długości ciała

II poziom: kolana wędrują ½ długości ciała

III poziom: stopy muszą znaleźć się niemal przy dłoniach

Każdy poziom trwa 20 sekund


Trzecim ćwiczeniem które jest popularne dla ćwiczonej partii to tzw. wspinaczka. Polega ona na naprzemiennym przeskoku nóg w stronę brzucha. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu wykonujemy ją w 3 poziomach

I poziom: 1/3 długości ciała

II poziom: ½ długości ciała

III poziom: stopy lądują na wysokości naszych dłoni

Tak  jak w poprzednim ćwiczeniu każdy poziom po 20 sekund

Czwartym i zarazem ostatnim ćwiczeniem są wyskoki z unoszeniem kolan do góry.

Pozycja wyjściowa: lekko uginamy kolana i wyskakujemy do góry podnosząc kolana w stronę klatki piersiowej tak wysoko ile jesteśmy w stanie i wracamy. Przy lądowaniu trzeba zwrócić uwagę aby kolana były ugięte co pozwoli nam na amortyzację.

A wiec gdy wykonasz kardio możesz śmiało zabrać się do swoich ulubionych ćwiczeń na brzuch.

W następnym artykule pokażemy najlepsze i najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch które pozwolą uzyskać ci wymarzone efekty.

A więc do roboty!!!

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *